دستگاه تصفیه آب خانگی

فیلتر ممبران toray film اصلی

 

فیلتر ممبران toray film اصلی

قیمت : 2.000.000 ریال 

قیمت با تخفیف ویژه : 1.400.000 ریال 

 

فروش و قیمت فیلتر ممبران toray film اصلی

 

فیلتر ممبران چیست ؟ اگر تاکنون با فیلتر ممبران در دستگاه تصفیه آب خانگی آشنا شدید ، حتما میخواهید بدانید این فیلتر چیست و چگونه عمل تصفیه را انجام میدهد ؛ اما اگر تازگی با این فیتلر آشنا نشده اید و اطلاعاتی هم درباره ی این فیلتر دارید ، حتما شما هم این مقاله را با دقت مطالعه کنید . مواردی که در این مقاله توسط تیم تحقیقاتی ایلیا گستر تهیه شده کاملا یونیک و تخصصی بوده که با متنی روان و ساده مطرح شده است . همکاران محترم هم این مقاله را با دقت مطالعه نمایند چراکه باعث افزایش سطح ارتقاء علمی و اطلاعاتی شما خواهد شد.
فیلتر ممبران چیست؟
ممبران در واقع فیلتری متشکل از غشای نیمه تراوا است (معنی کلمه “membrane“در فارسی “غشا“ است).
شاید بد نباشد جهت شناخت نام‌ دستگاه و تکنولوژی آن خارج از بحث دستگاه تصفیه آب شویم و کمی علمی تر در صحبت کنیم.
غشا چیست؟
به زبان ساده غشا نوعی مانع انتخابی است که اجازه عبور برخی از مواد را میدهد و به بقیه اجازه عبور نمیدهد، شاید یکی از معروف ترین غشاها که تمام زندگی ما به آن بستگی دارد را بشناسید و آن هم دیواره سلول‌های بدنمان است این دیواره اجازه ورود مواد غذایی و اکسیژن را به سلول میدهد و مواد زائد را از سلول خارج میکند بدون اینکه مواد سازنده سلول خارج شوند
ساختار فیلتر ممبران چیست:
اصلی ترین بخش در فیلتر ممبران یک غشا نیمه تراواست، غشایی که بافتی آن طوریست که فقط ذرات ۰٫۰۰۰۱ میکرون میتوانند از آن عبور کنند و بدین شکل تا ۹۹٫۹۹ درصد ذرات بزرگتر از ۰٫۰۰۰۱ میکرون پشت این غشا میمانند و به فاضلاب میروند و آب خالص که اندازه مولکول‌های کمتر از ۰٫۰۰۰۱ میکرون (۰٫۰۰۰۲۷۵ میکرون) است عبور کرده و به استفاده ما در می‌آیند
غشای فیلتر ممبران تصفیه آب
در دستگاه‌های تصفیه اب خانگی که نسبتاً دستگاه‌های کوچکی هستند نمیتوان یک صفحه بزرگ غشایی را به شکل صفحه‌ای قرار داد لذا این صفحه بزرگ را به شکل رول لوله می‌کنند تا در فضایی کوچکتر جای گیرد در شکل زیر این ساختار به نمایش در آمده است.
مکان ممبران در دستگاه تصفیه آب
در دستگاه‌‌های اسمز معکوس یک هوزینگ مخصوص برای ممبران وجود دارد، این هوزینگ دارای ۱ ورودی و ۲ خروجی است. نحوه عملکرد بدین صورت است که ابتدا آب پیش تصفیه شده در فیلتر تصفیه آب های ۱، ۲ و ۳ به هوزینگ ممبران وارد می‌شود و پس از عبور از غشاء آب خالص از لوله مرکزی وارد خروجی شده و به سمت فیلتر شماره ۵ هدایت می‌شود و آب باقیمانده پشت غشاء که بسیار غلیظ تر شده است از خروجی دومی به سمت فاضلاب می‌رود.
عمر فیلتر ممبران:
فیلتر ممبران به طور کلی بین ۱ تا ۲ سال کار میکند ولی بسته به برخی عوامل عمر آن کاهش میابد، به عنوان مثال بالا بودن TDS آب منطقه، بالا بودن بیش از حد کلر، به موقع فیلترهای ۱، ۲ و ۳ ، تعویض فیلترهای پیش تصفیه توسط افراد غیر متخصص و …. عواملی هستند که عمر ممبران را می‌تواند بشدت کاهش دهد.
لازم به ذکر است در مواقعی که TDS منطقه به طور شدید بالا باشد و ممبران زود به زود خراب شود می‌توان از فیلتری با عنوان محافظ ممبران که در واقع فیلتر PP با قطر ۱ میکرون و به صورت In-Line (کاتریجی نیست و در داخل هوزینگ قرار نمیگیرد) قبل از ممبران استفاده نمود تا عمر ممبران کمی افزایش یابد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

فروش دستگاه تصفیه آب | قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی | دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی | فیلتر دستگاه تصفیه آب | فروش دستگاه تصفیه هوا | قیمت دستگاه تصفیه هوا هواساز | خرید هواساز خانگی | گارانتی دستگاه تصفیه آب | قطعات دستگاه تصفیه آب | تعمیر دستگاه تصفیه آب | ابتکار تصفیه بین الملل

مشاوره رایگان : 77199128 021

آیا مایلید بهترین مشاوره خرید و یا تعمیر تصفیه آب و تصفیه هوا را داشته باشید ؟

با افتخار دستاوردهایمان در حوزه دستگاه های تصفیه آب و تصفیه هوا را به رایگان تقدیم خواهیم کرد 
مشاوره رایگان : 77199128 021

بهترین کیفیت، روزآمدترین فناوری، بهترین قیمت

تماس با شرکت ابتکار تصفیه بین الملل

  • ایران - تهران - میدان رسالت - خیابان فرجام - بین چهارراه ولی عصر(عج) و حیدرخانی - پلاک 614 - طبقه 2 - واحد 9
  • تماس در ساعات اداری : 77199128 021
  • تماس خارج از ساعات اداری : 09333860760
  • info@etbwater.com

با تلفن همراهتان اسکن کنید!